O Rhopoint Instruments

Rhopoint Instruments to brytyjski producent sprzętu testowego, którego głównym celem jest jakość wyglądu. Firma została założona w 1988 roku jako producent połyskomierzy. Od tego czasu asortyment opracował i rozwinął się, aby sprawdzić nie tylko połysk, ale także wiele innych parametrów całkowitej jakości powierzchni, w tym skórki pomarańczowej / DOI, zamglenia, tekstury, analizy defektów, odcienia i nieprzezroczystości.

original-triple-angle-gloss-meter
Oryginalny połyskomierz 3-kątny Novo-Gloss firmy Rhopoint, 1988
modern-triple-angle-gloss-meter
Obecny trójosiowy połyskomierz Novo-Gloss od Rhopoint, c 2013

Nasze ręczne przyrządy są przeznaczone do stosowania zarówno w środowiskach badawczo-rozwojowych, jak i produkcyjnych w wielu branżach, w tym: farbach i powłokach, motoryzacji, producentach jachtów, polerkach metalowych, polerowanym kamieniu, smartfonie, tabletach i pokrowcach na laptopa, cewkach, drukowaniu i grafika, malowanie proszkowe, meble i tworzywa sztuczne. Urządzenie pomiarowe Rhopoint MFFT -Minimum Film Forming Temperature jest zaufane przez specjalistów laboratoryjnych z wiodących światowych producentów powłok do pomiaru temperatury punktu koalescencji lateksu, emulsji lub kleju.

W 2006 r. Rhopoint Instruments przejął gamę testowych urządzeń do pakowania Hanatek, testując wiele parametrów, aby zapewnić producentom i użytkownikom materiałów opakowaniowych stałą prędkość pakowania.
W 2013 r. Rhopoint Instruments wprowadził Optimap PSD, który oznacza rewolucję w kontroli jakości powierzchni. Po raz pierwszy subiektywną ocenę wizualną można zastąpić wiarygodnym, reprezentatywnym pomiarem. Optimap ™ to pierwszy przenośny przyrząd do mapowania i pomiaru tekstury powierzchni. Tekstura powierzchni jest używana do ilościowego wykrywania widocznych błędów, takich jak skórka pomarańczowa, falowanie i problemy z DOI. Może być również stosowany do identyfikacji lokalnych usterek, takich jak wtrącenia, dziury, biegi, spadki, pęcherze itp.

W jednej szybkiej operacji Optimap ™ odwzorowuje topografię powierzchni testowej wyświetlając wady i fakturę w niewiarygodnych szczegółach. Zmapowane informacje są przetwarzane na obiektywne pomiary powierzchni, które można wykorzystać do skutecznej kontroli jakości produktu. różnorodność powierzchni: półmatowe powierzchnie do polerowanych luster, małe i zakrzywione części.

Rhopoint Instruments jest częścią grupy Rhopoint, z których wszystkie działają zgodnie z ISO9001: 2008 Quality Management Systems. Inne spółki zależne obejmują:

Rhopoint Components - dystrybutor precyzyjnych komponentów elektronicznych i czujników, założony w 1975 roku.

Rhopoint Sourcing - wspiera zespoły zakupowe w wielu sektorach przemysłu, w tym w przemyśle lotniczym, transporcie, medycynie i elektronice przemysłowej, zapewniając dostawy przestarzałych, przydzielonych, wycofanych z eksploatacji i w inny sposób trudnych do znalezienia komponentów elektronicznych.

Rhopoint Metrology - założona w 1978 r. Rhopoint Metrology (wcześniej Micron Metrology) jest jednym z wiodących dostawców brytyjskich usług kalibracyjnych akredytowanych przez UKAS, oferujących kalibrację UKAS zarówno na miejscu jak i poza nią dla wielu branż, w tym; aerospace, transport, produkcja, motoryzacja, telekomunikacja i medycyna.

W 2013 r. Rhopoint Instruments przeniósł się do nowej, ultranowoczesnej siedziby głównej, działu badawczo-rozwojowego, zakładu produkcyjnego i kalibracji w St Leonards on Sea, East Sussex,

Rhopoint-instruments-hq3
Zakład produkcyjny i biurowy Rhopoint Instruments, 2013

Nasze produkty są dystrybuowane przez doświadczoną globalną sieć agentów i dystrybutorów, z których wiele to fabrycznie autoryzowane autoryzowane centra kalibracyjne i naprawcze, które od ponad 10 lat są partnerami Rhopoint.